Prostsza droga z Barcikowic do Kiełpina

przez | 13 grudnia 2020
Droga Barcikowice Kiełpin II odcinek

Choć to początkowy etap prac, już widać, że po przebudowie droga z Barcikowic do Kiełpina, na 250-metrowym odcinku od skrzyżowania, będzie przebiegać bliżej rzeki. Zniknie też napowietrzna linia telekomunikacyjna, która zostanie poprowadzona pod ziemią.

Zgodnie z zapisami przetargu Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Marek Lamcha z Zielonej Góry przystąpił do przebudowy drugiego odcinka drogi gminnej nr 007208F. Firma ma 80 dni na realizację zadania.

Droga z Barcikowic do Kiełpina przesunięta na północ

Orientacyjny koniec prac to druga połowa lutego 2021. Plany może pokrzyżować jedynie pogoda. Natomiast przesunięcia terminów, które wystąpiły podczas modernizacji I odcinka (konieczność wykonania asfaltowych zjazdów do lasu) tym razem nie powinny się pojawić.

Droga z Barcikowic do Kiełpina przy skrzyżowaniu z drogą powiatową na Radwanów
fot. Kurier Barcikowicki

Oprócz wykonania nawierzchni z betonowej kostki brukowej z dystansami oraz poboczy z tłucznia kamiennego przedsięwzięcie obejmuje demontaż napowietrznej linii telekomunikacyjnej. Z tego powodu konieczne były uzgodnienia z operatorem sieci Orange.

Wyprostowanie pierwszego zakrętu sprawiło, że przebieg jezdni po modernizacji będzie nieco inny. Droga z Barcikowic do Kiełpina na 250-metrowym fragmencie od skrzyżowania z drogą powiatową 1053F zostanie delikatnie przesunięta w kierunku północnym (bliżej rzeki).

To wymusza przebudowę linii telekomunikacyjnej. Podobnie jak podziemny światłowód wykonawca przesunie ją w stronę południową i poprowadzi pod poboczem. Ponadto po zmianach zamiast pięciu słupów będą stać dwa o wysokości 7 m każdy.

Jednocześnie z tego samego powodu obyło się bez konieczności wprowadzania objazdów. Na razie ruch odbywa się dotychczasowym szlakiem. Zobacz docelowy projekt drogi.

Przebudowa drogi z Barcikowic do Kiełpina przy skrzyżowaniu z drogą powiatową na Radwanów
fot. Kurier Barcikowicki

Przypomnijmy, że modernizacja trasy pochłonie 309,6 tys. zł. Do tego dochodzi koszt nadzoru inwestorskiego, który za 3 tys. zł będzie pełnić firma PROGAMP Pawła Ratusia z Zielonej Góry. W zdecydowanej większości pieniądze na tę inwestycję pochodzą z należnych sołectwu środków z Funduszu Integracyjnego oraz Funduszu Dzielnicowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *