To właściwie niewielkie pozostałości przedwojennej, zapewne protestanckiej nekropolii – kilka połamanych kamiennych tablic nagrobnych i krzyży.
Były cmentarz znajduje się na południowo-zachodnim skraju sołectwa, w lesie, na wzgórzu. Jak tam dotrzeć?
Z drogi wojewódzkiej nr 283 skręcamy w prawo i drogą gruntową jedziemy ok. 450 metrów – do linii zabudowań. Na wysokości przedostatniego domostwa skręcamy w lewo – do lasu. W odległości ok. 100 metrów od drogi gminnej nr 007208F należy skręcić w prawo i wejść na kilkunastometrowy pagórek. Teren porastają konwalie.
W 2010 r. odkryto mogiły w innym miejscu – za drugą częścią sołectwa, na skraju lasu, przy skrzyżowaniu z drogą powiatową do Jarogniewic. Pochowano tam ośmiu żołnierzy niemieckich, którzy – jak wynika z podań historycznych – polegli w tym miejscu podczas wymiany ognia w lutym 1945 r.
Groby zostały ekshumowane przez pracowników stowarzyszenia Pomost. Szczątki, wśród których – jak podawała „Gazeta Lubuska” – znaleziono złote zęby, idealnie zachowane protezy, drobne pieniądze, plastikowy gwizdek, obrączkę ślubną, złoty sygnet, kilka guzików i wojskowe buty, spoczęły na Cmentarzu Komunalnym nr 1 w Poznaniu (Miłostowo).
Autorem zdjęć jest właściciel bloga Rowerem Na Rympał. Materiały wykorzystano za jego zgodą.